__ Neseli Forum __
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
__ Neseli Forum __

Sanal Alemin En Neseli Forumu =)

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Mac OS X'de Intel Virtualization dopingi

YazarMesaj

Mac OS X'de Intel Virtualization dopingi Empty
MesajKonu: Mac OS X'de Intel Virtualization dopingi   Mac OS X'de Intel Virtualization dopingi Icon_minitimeC.tesi Ağus. 18, 2007 4:00 am

Intel bazlı Mac'ler için her gün yeni bir gelişme duyrulmakta, bu duyurulardan bir tanesi de işletim sistemi simülasyon yazılımları üreticisi Parallels Inc.'dan geldi. Firma, Intel bazlı Mac'lerde bulunan VT teknolojisinden yararlanan yeni yazılımları Parallels Workstation sayesinde, kullanıcıların performans kaybı olmadan istedikleri işletim sistemini Mac OS X altından çalıştırabileceklerini ileri sürüyor.

Intel'in Virtualization ismini verdiği teknoloji, aynı makinada birden fazla işletim sisteminin kaynak çakışması yaratmadan, birbirlerinden tamamen bağımsız şekilde çalıştırılabilmesine izin vermekte. Parallels Inc., şu an için sadece Windows XP sürümü satın alınabilen Parallels Workstation'ın Mac versiyonu için ön sipariş almakta. 40$ karşılığında satın alınabilecek yazılımın ücretsiz olan Beta sürümünü indirip denemek mümkün.

Kullanıcılara bir den fazla işletim sistemini tamamen birbirinden yalıtılmış ortamlarda gerçek zamanlı olarak çalıştırma olanağı sunan yazılım, Mac kullanıcılarına Apple'ın kısa bir süre öncesinde sunduğu Boot Camp'dan çok daha fazlasını vermekte. Boot Camp ile Mac'inizde sadece Windows XP kullanmak mümkünken Parallels Workstation sayesinde bütün işletim sistemlerini gerçek zamanlı olarak Mac'inizde kullanmak mümkün olacak. Parallels Workstation'ı daha önce çıkmış ve hali hazırda kullanılmakta olan diğer simülasyon yazılımlarından ayıran en büyük fark Intel'in VT teknolojisine destek vermesi oluyor.

(alıntı)

Mac OS X'de Intel Virtualization dopingi
1 sayfadaki 1 sayfası