__ Neseli Forum __
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
__ Neseli Forum __

Sanal Alemin En Neseli Forumu =)

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Apple 26 güvenlik açığını yamadı

YazarMesaj

Apple 26 güvenlik açığını yamadı Empty
MesajKonu: Apple 26 güvenlik açığını yamadı   Apple 26 güvenlik açığını yamadı Icon_minitimeC.tesi Ağus. 18, 2007 3:57 am

SAN FRANCISCO - Güvenlik şirketi Symantec açıklamasında, Apple `ın Mac OS X işletim sisteminde yamadığı açıkların bazılarının hacker`ların bilgisayarı uzaktan ele geçirmesine, servis reddine olanak verebileceğini duyurdu . Apple , 2006-004 başlıklı güvenlik güncellemesini yayınladı. Apple , Mac OS X kullanıcılarını yamaları internet sitesinde yüklemeleri konusunda uyardı.Mac OS X `de çıkan açıkların bir çoğu istemci ve sunucu versiyonları etkiliyor, açıkların özellikle resim işleme ve dosya sıkıştırma işlemlerinde etkisini gösterdiği ifade edildi. Uzmanlar, açıkları suistimal etmek için hacker`ların Microsoft sistemlerinde uyguladıkları yöntemlerin aynısı kullanabileceğini belirtiyor. Apple , açıkların yamanmasında, Google ve Mozilla projelerinde çalışan bazı yazılımcılarla birlikte, daha önce ayrı işletim sisteminde açıklar bulan bağımsız yazılımcı Tom Ferris ile çalıştı.

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-